Lyhyesti kerron seuraamastani instatyypistä. Joku stylisti from America, joka opettaa vaatekaapinsisältöasioita. Ihan hyviä pointteja aiheesta Naiset käyttää noin 20 prossaa vaatekaapin sisällöstään eli muu on turhaa.
Mut tänään nauratti video, jossa kerrottiin viidestä asiasta, joita tulee olla että vaatekaappi olisi functional. (Toimiva?)
Eli pitää olla top eli joku pitkä tai lyhythihainen juttu. Siis paita. Joku trikooretale.
Sit päälle joku statement vaate eli esim farkkutakki.
Jalkaan lempifarkut (tai joku muu pitkä vaate alaosaksi)
Ja uskokaa tai älkää, kengät!!!
Ja lopun viimeistelee asusteet eli korut.
Katsokaa, näin helppoa. Onko teidän vaatekaapissa viisi asiaa, joilla pelastaa huono vaatepäivä? Et jos ei ole yksiäkään housuja tai hametta, niin äkkiä ostoksille.
6 kommenttia:
no johan on helppoa kuin heinänteko 😁
Mulla on muutama niin kiva paita ja pari mekkoa, joiden päälle laittaminen on aina ilo. Niissä on sellainen riski, että ei tule käytettyä mitään muuta :D
Mulla on myös muutama Marimekon mekko, jotka ilostuttaa aina päällä. Varsinkin jos ne saa päälle :D NImimerkki verkkarit forever
No on se helppoa olla aina tyylikäs, jos kaapissa on nuo jutut.
Olen samaa mieltä tosta ja se on myls ongelma, koska ei sit oikein viitsi muuta käyttää. Mut voisko olla vähän enemmän lempivaatteita kuin kolme, ihan itseni puolesta kyselen.
Tuo "varsinkin jos saa ne päälle" on niin tosi. Täällä taas huppari ja trikoot päällä.
Lähetä kommentti